Co robimy na obozach i koloniach?

obozy tematyczne

 

Obozy i kolonie – zobacz ofertę na wakacje 2020

 

Pobyt na obozie, kolonii jest udany, gdy się dużo dzieje

Jeśli pobyt na obozie ma być interesujący dla jego uczestników, musi zapewnić wiele atrakcji. W ten sposób nie marnujemy pieniędzy i czasu naszego dziecka. Ważne jest aby młodzież pracująca umysłowo w ciągu roku szkolnego wypoczywała aktywnie.

Aktywne wakacje

Bierne spędzanie czasu na obozie czy kolonii, które z reguły trwają nieco dłużej niż tydzień, prowadzi do znudzenia. A jak wiadomo, to w przypadku nastolatków i dzieci rodzi wiele problemów.

Bogaty program turystyczno – sportowy zapobiega nudzie. Nie chodzi o napięty grafik, ale taką organizację czasu aby uczestnik mógł zintegrować się z rówieśnikami, dobrze poznać miejsce swojego pobytu i czynnie uczestniczyć w życiu kolonii czy obozu. Dobrze zorganizowane obozy proponują liczne wycieczki autokarowe oraz piesze, związane ze zwiedzaniem i korzystaniem z miejscowych atrakcji. Do tego liczne zajęcia sportowe takie jak pływanie, siatkówka, koszykówka, tenis stołowy, siłownia, aerobik, sauna, itp. Ważne jest, aby wszelkiego rodzaju atrakcje były przewidziane także na wieczór - dużym zainteresowaniem wśród nastolatków cieszą się dyskoteki i ogniska. Istotne jest także to, aby kolonie i obozy były nastawione nie tylko na rekreację, ale także  zajęcia tematyczne, które rozwiną umiejętności uczestników. Warto zwrócić uwagę, czy realizowane są zajęcia z: rysunku, śpiewu, występy aktorskie, a także różnego rodzaju quizy i  konkursy.

Program fakultatywny na obozach

Aby jeszcze bardziej wzbogacić program kolonii i obozów, warto zdecydować się na zajęcia fakultatywne, takie jak kursy tańca, windsurfingu bądź tenisa. Tego formy aktywności są idealnym rozwiązaniem dla nastolatków, którzy chętnie próbują nowych rzeczy. Im więcej ciekawych zajęć, tym więcej zadowolonych uczestników wśród młodzieży i dzieci!

Samo leżenie na plaży może okazać się nudne, dlatego warto pomyśleć o obozie ze sprofilowanym programem, czyli o obozie tematycznym.

 

Obozy i kolonie – zobacz programy na wakacje 2020- >> wejdź do wyszukiwarki

 

 

obozy letnie
obóz letni
obóz młodzieżowy