A może obóz windsurfingowy?

obozy windsurfingowe

 

Obozy windsurfingowe

Organizatorzy obozów windsurfingowych  powinni współpracować tylko z wykwalifikowanymi szkołami i instruktorami.

Najlepsze miejsca na naukę windsurfingu to oczywiście nadmorskie miejscowości oraz jeziora.  Dobrze prowadzone zajęcia opierają się na szkoleniach z instruktorem oraz kilku godzinach samodzielnego surfowania z zabezpieczeniem. 

Każdy zainteresowany obozem windsurfingowym może wybrać poziom od którego chciałby zacząć. Program poziomu początkującego powinien uczyć: podstawy żeglowania, podnoszenia żagla z wody, żeglowania na halsie, ostrzenia/odpadania, obrotów z deską pod wiatr, obrotów z deską z wiatrem, halsowania czy żeglowania z wiatrem (fordewind, baksztag). Natomiast program poziomu średniozaawansowanego powinien skupić się na rozwijaniu umiejętności takich jak: taklowanie i trymowanie sprzętu (deska + pędnik), teoria żeglowania (prawo drogi, zasady fair play), starty z plaży, jazda na halsie (prawidłowa pozycja), zwroty na wiatr (sztag), zwroty z wiatrem (rufa wypornościowa), wprowadzenie deski w ślizg czy techniki jazdy w trapezie.

Program obozu

Oczywiście, program zajęć nie może przeciążać kursantów. Optymalna liczba godzin spędzona na nauce powinna wynosi ok. 20 godzin. Maksymalna dzienna ilość godzin spędzona na nauce to ok. 2-3 godzin. Zajęcia powinny być prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy zapewniają uczestnikom sprzęt potrzebny do nauki.

Obozy tematyczne nie są obozami szkoleniowymi, dlatego nauka powinna być przeplatana z rekreacją. Przykładowo mogą to być obozowe regaty, rozgrywane pod koniec pobytu.

Sprawdzając program obozu tematycznego należy zwrócić uwagę  także na ofertę wypoczynkową – atrakcyjne miejsce obozu, program wycieczek, czy propozycje fakultatywnych zajęć, np. językowych.

 

Podczas wakacji 2018 zapraszamy na  obozy windsurfingowe: 

29.07 – 11.08.18
 

 

 

obozy windsurfingowe
obóz windsurfingowy
obozy z nauką windsurfingu