Obozy tenisowe - udana przygoda

obozy tenisowe

 
Obozy tenisowe
 
Chcielibyście zacząć przygodę z tenisem w nowym miejscu, w ciekawych warunkach przyrody i dobrym towarzystwie? Może podstawy tenisa macie w małym palcu? Wybierzcie obóz tenisowy!
 
Różne poziomy zaawansowania na obozie tenisowym
Aby dobrze nauczyć się gry w tenisa ważne, żeby uczyć się od najlepszych, podczas profesjonalnych lekcji. Dlatego na obozach tenisowych zajęcia prowadzone są na kilku poziomach zaawansowania. Na poziomie początkującym poznacie praktyczne i teoretyczne podstawy gry w tenisa. Chodzi przede wszystkim o oswojenie się z nowym sportem i jego specyfiką. Nauczymy się chwytów rakiety, postawy tenisowej, sposobów poruszania się po korcie i zasad gry w tenisa.
 
Natomiast poziom średniozaawansowany, to już doskonalenie poruszania się po korcie, ćwiczenie forhendu i bekhendu, doskonalenie volleya i smecza, doskonalenie koordynacji, dłuższe wymiany z instruktorem, doskonalenie poznanych elementów w formie fragmentów gry, a na zakończenie turniej pozwalający sprawdzić umiejętności wszystkich uczestników. Być może większość z tych nazw nic Wam nie mówi, ale są to absolutne podstawy podstaw, które doprowadzicie do perfekcji na obozach i koloniach tenisowych.
 
Atrakcje na obozach
Na obozach tenisowych, jak na każdych obozach, na uczestników czeka wiele atrakcji pozalekcyjnych. Przewidziane są różnego rodzaju wycieczki całodniowe do okolicznych atrakcji, wycieczki rowerowe, wycieczki na basen. Do tego zajęcia sportowe, plastyczne, imprezy integracyjne. Wszystko zależy od profesjonalizmu i wyobraźni organizatora. Decydując się na obóz tenisowy, pamiętajmy, że liczba zajęć w ciągu dnia to zaledwie 2-4 godzin, reszta dnia powinna być ciekawie zaplanowana. Płacąc za obóz tenisowym, nie płacimy wyłącznie za lekcje tenisa, a za dwutygodniowy urlop wakacyjny, podczas którego chcemy odpowiednio wypocząć.
 
Co dają obozy sportowe tj. obozy tenisowe?
Na obozach tenisowych pracujemy nad swoją kondycją, rozwijamy w sobie nową pasję. Obozy różnią się od zwykłych zajęć tenisowych w ciągu roku, ponieważ mamy codzienny kontakt ze sportem, uczestniczymy w zajęciach z rówieśnikami dzielącymi z nami podobne zainteresowania. Wyjazd do innej miejscowości pozwala skupić się na rozwijaniu nowych umiejętności, na które często nie mamy czasu w ciągu roku szkolnego.
 
Zobacz oferty obozów tenisowych na lato 2020
 

obóz tenisowy
obozy tenisowe w Polsce
obozy tenisowe