Obozy żeglarskie

obozy żeglarskie na mazurach 2021

 
Wakacje to idealna okazja na oderwanie się od rzeczywistości i wyruszenie w nieznane. To również świetna okazja by spędzić kilkanaście dni wśród przyrody i napawać się krajobrazami. Idealnym pomysłem na takie spędzenie wakacji będą obozy żeglarskie. To czas, w którym można połączyć przyjemne z pożytecznym, a więc naukę żeglowania z napawaniem się naturą i integrowaniem z rówieśnikami, którzy mają podobne zainteresowania.

Dla kogo i gdzie na obozy żeglarskie?

 
Obozy żeglarskie są dla wszystkich miłośników wodnych przygód. Nie ma znaczenia czy jesteś już kilkuletnim żeglarzem, który przemierzał lądy i oceany, czy osobą, która po raz pierwszy będzie wchodzić na pokład statku. Takie obozy są idealne dla osób, które uwielbiają wodę, ruch i trochę sportu. Takie wojaże organizowane są zarówno w Polsce – na Bałtyku oraz na Mazurach jak i za granicą. Większość wyjazdów organizowanych jest jednak nad jeziorami, bo to najlepsze zbiorniki wodne przystosowane do nauki żeglarstwa. A co najważniejsze – cały wyjazd odbywa się na jachtach, gdzie przygotowywane są posiłki, śpiewane szanty i rozwijane umiejętności żeglarskie.

Podstawy żeglowania, czyli pierwszy raz na obozie żeglarskim

 
Dla zaczynających przygodę z wodnymi wakacjami, organizatorzy obozów żeglarskich przygotowują cały szereg zajęć teoretycznych oraz praktycznych, które szybko pozwolą zaznajomić się z klimatami żeglarstwa. Żeglarskie ABC to nauka podstawowych wiązań węzłów, splotów, części jachtu oraz zasad sterowania jachtu. Uczestnicy zapoznają się również z bezpieczeństwem na wodzie i na jachcie, poruszania się po pokładzie, zakładania kamizelki asekuracyjnej i rzucania kołem ratunkowym. Ci, którzy zaczynają swoją przygodę z żeglarstwem przechodzą również chrzest i pasowanie na żeglarza.

Obozy żeglarskie dla zaawansowanych

 
Ci, którzy już mają swoje pierwsze manewrowania jachtem za sobą, również znajdą swoje miejsce dla siebie. Obozy żeglarskie pozwalają doszkalać swoje umiejętności, robić patenty i rozwijać żeglarskie zainteresowania. Ostrzenie, odpadanie, zwroty, praca żaglami i sterem to podstawowe elementy żeglarskiego ABC, które pozwalają na samodzielne manewrowanie jachtem. Uczestnicy pływają w 5- osobowych załogach, ucząc się żeglowania jako sternik i  załogant.
Organizatorzy obozów żeglarskich, oprócz podstawowego programu wyjazdu, organizują dodatkowe atrakcje dla obozowiczów, by jeszcze pełniej poczuli klimat wodnego świata. Uczestnicy biorą udział w rejsie pirackim, w którym poszukują skrzyni pełnej skarbów, wyjeżdżają na wycieczki krajoznawcze czy do parków wodnych. Dodatkowo, organizowane są ogniska z pieczeniem kiełbasek oraz śpiewaniem szant. Takie działania bardzo pozytywnie wpływają na relacje między rówieśnikami.
Na obozach żeglarskich panuje bardzo klimatyczna atmosfera, która każdemu miłośnikowi oceanów, mórz i statków na pewno przypadnie do gustu! To połączenie aktywnego wypoczynku z cowieczornymi integracjami i podziwianiem pięknej natury.
 
Obozy żeglarskie - zobacz oferty na 2021 - wejdź do wyszukiwarki obozów

 

obóz żeglarski 2021
obozy żeglarskie
obozy żeglarskie na Mazurach