Sprzęt na obozie windsurfingowym

obozy windsurfingowe

 

Czy na obozie windsurfingowym trzeba mieć swój własny sprzęt?

Jedyne, w co trzeba się wyposażyć, wyjeżdżając na obozy windsurfingowe, to dużo pozytywnej energii i chęci do nauki. Reszta znajduje się w pakiecie.

 

Podstawowe wyposażenie na obozie windsurfingowym

Organizatorzy ze swojej strony gwarantują najpotrzebniejszy sprzęt. Niezależnie od poziomu zaawansowania uczestników kursu.

Podczas zajęć każdy użytkownik ma do dyspozycji deskę z żaglem (deska mieczowa Fanatic Viper, żagle monofilmowe i dacronowe w rozmiarach 1,5 m² - 5,0 m²), kamizelkę asekuracyjną oraz zabezpieczenie z łodzi motorowej.

Sprzęt znajduje się w wyposażeniu szkoły prowadzącej dany kurs windsurfingu. Zazwyczaj każdy sprzęt można ubezpieczyć na okoliczność wypadku czy uszkodzenia powstałego z winy jego użytkownika.

Dodatkowo za niewielką opłatą można wypożyczyć inne elementy przydatne podczas nauki windsurfingu, takie jak: pianka, trapez, czy deska funboardowa. Po to, aby lepiej wczuć się w windsurfingowy klimat.

 

Własny sprzęt na obozach tez możliwy

Oczywiście każdy użytkownik obozu może zabrać ze sobą własny sprzęt. Jednak trzeba liczyć się z tym, że należy go przewieźć na miejsce obozu, co nie jest łatwe. Bagaż wszystkich uczestników jest ograniczony. Wówczas należałoby zdecydować się na własny transport na miejsce i zadbać o magazynowanie sprzętu podczas trwania obozu.

Dodatkowo warto zastanowić się, czy inwestować w sprzęt, gdy jesteśmy na początku swojej przygody z windsurfingiem?

Pamiętajmy, że decydując się na taki obóz, nie musimy inwestować w drogi sprzęt windsurfingowy. Najpierw nauczmy się podstaw, usamodzielnijmy się, dopiero później przemyślmy opcję zakupu np. deski.

 

Podczas wakacji 2018 zapraszamy na następujące obozy windsurfingowe: 

29.07 – 11.08.18
 

 

obóz windsurfingowy
obóz sportowy
obozy windsurfingowe