Obóz rekreacyjny czy tematyczny?

obozy letnie dla młodzieży

 

Obozy rekreacyjne i tematyczne - zobacz ofertę na wakacje 2020

Obóz rekreacyjny czy tematyczny?

Wakacje to czas ważnych wyborów. Zwłaszcza że oferta obozów dla młodzieży jest bardzo bogata – od obozów rekreacyjnych aż po bardzo oryginalne obozy tematyczne.

Na rynku jest z czego wybierać: organizatorzy obozów prześcigają się, organizujac ciekawe obozy z określoną tematyka, np. obozy żeglarskie, obozy tenisowe, obozy windsurfingowe. obozy fitness,obozy konne, obozy tenisowe, obozy taneczne, obozy militarne, obozy pływackie lub inne obozy sportowe.

 

Obozy rekreacyjne

Jeśli nie chcemy rozwijać się w żadnym konkretnym kierunku, nie mamy na siebie pomysłu, wybierzcie obozy rekreacyjne. Pamiętajcie jednak, że na takich obozach nie czeka Was wyłącznie bierne wypoczywanie na plaży czy oglądanie gór z okna hotelowego. Obozy rekreacyjne zakładają ciekawe i różnorodne formy aktywnego wypoczynku. Organizatorzy zadbają o to, żeby nikt z Was się nie nudził. Przysypianie na plaży nie wchodzi w grę. Co ważne, obozy rekreacyjne, organizowane są nie tylko w Polsceale także  za granicą, głównie z powodu pogody, która w Polsce bywa kapryśna, a za granicą, zwłaszcza na południu Europy pewna, co pozwala na pełne zrealizowanie zamierzonego planu turystyczno-rekreacyjnego.

 

Obozy tematyczne - czy warto?

Żeby wyjechać na obóz tematyczny, musimy mieć nieco bardziej skonkretyzowane plany na wakacje. Obóz tematyczny to okazja, żeby nauczyć się nowych rzeczy bądź poświęcić dwa tygodnie wakacji na rozwijanie zainteresowań, na które nie do końca mieliśmy czas w czasie roku szkolnego. W ofercie obozów tematycznych znajdziecie propozycje z wielu „worków”. Od sportowych, artystycznych, aktywnych, po fabularne, a nawet survivalowe. Jest ich tak dużo, że bez problemu znajdziecie te spełniające wasze kryteria. Warto skorzystać przy wyborze ofert z portali turystycznych takich jak www.mirasol.pl, gdzie w jednym miejscu można porównać obozy i kolonie ok. 30 sprawdzonych organizatorów.

 

Którą opcję obozu wakacyjnego wybrać?

Ciężko doradzać w kwestii wyboru obozu. Możemy Was tylko nakierować na odpowiedni tok myślenia. Obozy tematyczne są bardzo ciekawym rozwiązaniem dla osób poszukujących pasji bądź przyglądającym się biernie od jakiegoś czasu konkretnym aktywnościom. Z reguły zajęcia na obozach tematycznych prowadzone są na kilku poziomach zaawansowania. Zazwyczaj nie uwzględniają poziomu zaawansowanego, dlatego jeśli mocno siedzicie w pewnych tematach, zdecydujcie się na inną, nową tematykę bądź na obóz rekreacyjny.  Te drugie pozwalają każdemu uczestnikowi porządnie się zrelaksować i wypocząć w kraju oraz za granicą. Nie oznacza to, jak już wcześniej wspominaliśmy, lenistwa.  Jeśli spojrzycie na dowolnym program obozów rekreacyjnych, zauważycie, że grafik zajęć jest napięty, ale bardzo ciekawy. Wybór należy do Was! To co macie zapewnione na każdym z nich – to dobra zabawa i dobre towarzystwo!

 

Obozy rekreacyjne i tematyczne na wakacje 2020- >> wejdź do wyszukiwarki obozów (ponad 30 organizatorów)

 

 

obozy tematyczne
obozy młodzieżowe
obozy rekreacyjne