Obozy konne

obóz konny

Przyszła wiosna, za chwilę zacznie się lato i przyjdą wymarzone wakacje. Najwyższy czas przyjrzeć się ofercie obozów letnich 2020! Obozy młodzieżowe to świetny sposób na spędzenie czasu ze znajomymi oraz poznanie nowych osób i spędzenie czasu w oderwaniu od codzienności. Przede wszystkim jednak, obozy pozwalają rozwijać pasje. Ciekawym wyborem obozów młodzieżowych 2020 są obozy konne zwane też obozami jeździeckimi.

Obóz konny – dla kogo?

Jeśli lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu, szczególnie w sposób aktywny, czy przybywać ze zwierzętami, będzie to doskonała forma wypoczynku właśnie dla ciebie. Oferta obozów konnych skierowana jest zarówno do miłośników jazdy konnej, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności, jak i do osób, które nigdy wcześniej nie próbowały swoich sił w tej dziedzinie, ale chciałby się jej nauczyć. Często podczas obozów konnych istnieje możliwość zdobycia odznaki jeździeckiej! Takie obozy młodzieżowe odbywają się najczęściej nad jeziorami lub w górach, a więc dają także możliwość spędzenia czasu w zaciszu i zanurzenia się w naturze.

Obozy konne  - czego się nauczę?

W ofercie obozów konnych znajdziemy części teoretyczne i zajęcia praktyczne. Na teorii dowiesz się jak pielęgnować konia, jak go osiodłać, poznasz podstawy różnych technik jazdy oraz bezpieczeństwa. Natomiast podczas ćwiczeń praktycznych na obozie konnym spróbujesz swoich sił w siodle: od stępu przez kłus po galop, a być może nawet poćwiczysz skakanie – w zależności od stopnia zaawansowania.

Obozy młodzieżowe – dlaczego warto jechać?

Oprócz nauki teorii i ćwiczeń praktycznych na obozach konnych uczestników czeka także moc atrakcji podczas zajęć rekreacyjnych czy programu fakultatywnego. Obozy letnie oferują gry i zabawy zespołowe, dodatkowe wycieczki, dyskoteki i zajęcia sportowe czy artystyczne. Kiedy nie będziesz jeździć konno i tak nie będziesz się nudził! Przez cały czas zapewniona zostanie doskonała rozrywka.

Obozy konne - zobacz oferty na 2020 - wejdź do wyszukiwarki obozów